top of page

ÖNSÖZ

Bursa' nın simgesi olan Uludağ'ın kuzeyindeki Keles ilçesi Belenören Köyü'nde başlamıştır Çakın Gıda'nın hikayesi. Bölgenin verimli topraklarında bulunan firmamıza ait meyve bahçelerinde geçmişten günümüze süregelen vişne ve kiraz yetiştiriciliği işi devam etmektedir.

1999 yılında kurulan Çakın Gıda Ltd. Şti. başlangıçta kendi meyve bahçelerinde üretilen ürünlerin değerlendirilmesi amacıyla faaliyete geçmiş, fakat ilerleyen yıllarda ürün kapasite ve çeşitliliğini arttırmiştir.

Pastacılık ve Catering sektörüne yönelik üretmiş olduğu ürünlerini Linora, Ekonora, Meybel, Ovalezz, Pastavizyon, Frozen Factory markaları ile ürün çeşitliliğini her geçen gün geliştirmiş ve sektöründe Türkiye'nin önde gelen kuruluşları arasına girmiştir.

Uzmanlık alanımız olan meyve ve sebze işlemeyi konserve, şekerleme, püre, kurutulmuş, marmelat, muhtelif soslar, osmanlı şerbeti, limonata özü, zeytin ürünleri, turşu şeklinde işleyip Türkiye genelinde bulunan bayileri aracılığı ile satmakta ve dış pazarlara ihraç etmektedir.

Gerek pastacılık, gerek EDT (ev dışı tüketim) kanallarında kullanılan ürünlerimiz pasta, unlu mamüller, dondurma üretiminde profesyonel mutfaklarımızda mükemmel performans sağlayarak hem pasta hemde unlu mamül ustalarının haklı beğenisini kazanmıştır.

Yaptığımız işin insan sağlığı ile doğrudan ilgili olduğunun bilinci ile bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için 2011 yilından itibaren ISO 22000-2005 ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, 2015 yılından itibaren helal sertifikası ile belgelendirerek kalitesini arttırmıştır.

CAKINGIDA

Hammadde alımında titiz bir seçimle başlayıp, nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar devam eden tüm üretim kademeleri ISO 22000 kalite güvence sistemi dahilinde yürütülmektedir.

Üretilen mamullerimizin tamamı tescilli ve tanınmış marka statüsündeki LİNORA isminin garantisi altındadır.

Başladığı günden buyana çizgisini değiştirmeyen sağlıklı ve güvenilir mamuller üretmeye çalışan firmamız prensiplerinden taviz vermeden standartlara ve geleneksel damak tatlarına uygun mamuller üretmeye devam edecek, ürün yelpazesinde yeni tatlar kazandırmak için çalışmalarını sürdürecektir.

Kalite politikamız olarak da;

Gıda ve pastane ihtiyaç maddeleri sektöründe, kaliteli ürün sunmayı ilke edinmiş ve bu yolda üretim, depolama ve satış hizmetleri gerçekleştirmekte olan ÇAKIN GIDA' da müşteri memnuniyetini arttırmak için müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını önceden tespit ederek hijyenik bir gıda, üretim, depolama ve sevk zinciri oluşturmaktır.

Hatasız standart ve sürekli üretim gerçekleştirebilmek için, süreç iyileştirme çalışmaları yapmak bu yönde etkin bir eğitim

ve bilinçlendirme programı uygulanacaktır. Firmamızın yegane amaçlarından bu konudaki ana hedefimiz her zaman için; YA DALINDAN YA ÇAKIN'DAN olacaktır.

13.JPG

 Bursa Türkiye

Address:

 

Çukurca Mh. Çelik Sk. No:3 Osmangazi / Bursa Türkiye

 

Tel: +90 0224 211 43 20
info@cakingida.com

 

bottom of page